Internet

Internet Światłowodowy Iława

-Internet do 1,2 Gb/s
-45 kanałów telewizyjnych + Netflix Plan Podstawowy
-już za 49,99 zł/mies.

-nie przegap najkorzystniejszych ofert
-szeroka gama usług dla Klientów indywidualnych i biznesowych
-w Play płacisz mniej

Połączenie szerokopasmowe umożliwia korzystanie z Internetu za pomocą światłowodów, które wykorzystują sygnały świetlne do przesyłania danych do i z komputera. W rezultacie, dzięki nowszym technologiom, internet światłowodowy przewyższa internet kablowy i DSL pod względem niezawodności i szybkości. Jest to najszybsza forma łącza szerokopasmowego, ale ma również stosunkowo wysoką cenę. Jeśli nie potrzebujesz bardzo dużej prędkości, ta opcja może być dla Ciebie wystarczająca.

Aby zrozumieć, jak działa technologia światłowodowa, musimy najpierw zrozumieć główne różnice między internetem kablowym i światłowodowym. Jedną z tych głównych różnic jest szybkość transmisji. Aby zrozumieć, czym internet światłowodowy różni się od starszych technologii, musimy przyjrzeć się, jak działa kabel. W takim przypadku sygnały świetlne są przesyłane przez metalowe kable. Światło jest przesyłane w jednym kierunku, podczas gdy prędkość światła spada, gdy porusza się w innym kierunku. Jeśli chodzi o transmisję danych, sygnały świetlne są łączone z sygnałami cyfrowymi, które łączą się w pakiety przesyłane kablami sieciowymi.

Internet Iława

Jeśli chcesz przesłać duże pliki na swój komputer, kabel jest zwykle właściwym wyborem. Jeśli jednak chcesz wgrywać tylko małe pliki, to przejście z kablem również może być problematyczne. Zwykle istnieje limit rozmiaru plików, które można przesłać za pomocą światłowodowego połączenia internetowego. Na przykład możliwe jest pobranie pliku o wielkości 200 megabajtów na dysk twardy za pomocą modemu telefonicznego, ale przesłanie tego samego pliku za pomocą światłowodowego połączenia internetowego byłoby prawie niemożliwe.

Firmy kablowe wykorzystują sygnał analogowy do przesyłania informacji w sieciach szerokopasmowych. Sygnały te są zwykle znacznie wolniejsze niż te, które pochodzą ze światłowodowego połączenia internetowego, ponieważ muszą przechodzić przez różne przewody miedziane. Istnieje wiele różnych czynników, które wpływają na sposób przesyłania informacji za pośrednictwem tych przewodów. Jednym z nich jest tłumienie, które odnosi się do sposobu kompresji sygnału podczas przechodzenia przez przewód miedziany.

Światłowód Iława

Co to oznacza dla Ciebie? Kompresja tłumiąca oznacza, że ​​gdy użytkownik Internetu światłowodowego pobiera określoną ilość informacji, rzeczywista ilość przesyłanych danych jest mniejsza niż byłaby, gdyby korzystał ze standardowego połączenia kablowego. Na przykład wyobraź sobie, że dwugodzinna rozmowa przy połączeniu światłowodowym o przepustowości jednego megabita zajęłaby czterdzieści pięć minut. Przy połączeniu o przepustowości jednego megabita ta sama prędkość pobierania zajęłaby półtorej godziny.

Standardowe połączenie światłowodowe wykorzystuje dwukierunkowe sygnały świetlne, podczas gdy Internet światłowodowy wykorzystuje światłowody. Światłowody działają lepiej niż te pierwsze z kilku powodów. Po pierwsze, internet światłowodowy działa znacznie wolniej niż jego wolniejsze, lekkie odpowiedniki. Dotyczy to zwłaszcza dużych ilości danych. Ma również mniejszy zasięg, więc nie może łączyć użytkowników w pobliżu siebie.

Internet domowy Iława

Brak sygnałów świetlnych oznacza również mniej błędów w światłowodowym połączeniu internetowym. Na przykład, jeśli nastąpi spadek sygnału, użytkownik nie zobaczy go od razu. W przypadku Internetu kablowego tak się nie stanie, ponieważ sygnały kablowe są wymieniane na innej częstotliwości.

Więc jakie są plusy i minusy każdego rodzaju połączenia internetowego? Są prawie takie same i dlatego przed podjęciem decyzji musisz zrobić kilka szybkich spojrzeń. Potrzebujesz dużej przepustowości? Jeśli tak, to prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest kabel. Jeśli nie, możesz wypróbować następną opcję, Internet światłowodowy. Wystarczy szybko rozejrzeć się po dostępnych prędkościach i pakietach, a powinieneś być w stanie podjąć decyzję.