Internet

Internet Światłowodowy Nowy Targ

-Internet do 1,2 Gb/s
-45 kanałów telewizyjnych + Netflix Plan Podstawowy
-już za 49,99 zł/mies.

-nie przegap najkorzystniejszych ofert
-szeroka gama usług dla Klientów indywidualnych i biznesowych
-w Play płacisz mniej

Jednym z rodzajów szybkiego dostępu do Internetu, który istnieje na rynku od dłuższego czasu, jest dostęp do Internetu światłowodowego. Niestety, światłowodowy serwis internetowy nie jest obecnie dostępny dla wielu użytkowników domowych, przede wszystkim ze względu na problemy z instalacją tej technologii na terenach mieszkalnych. Mimo to w całym kraju jest wiele miast, które mogą zapewnić tego rodzaju usługi szybkiego Internetu. Na szczęście wielu większych operatorów ostatnio ograniczyło instalacje krajowe, głównie Verizon i AT&T, co ułatwiło wielu konsumentom lokalne wdrożenie.

Google Fiber to nowsza usługa oferująca ultraszybkie łącza szerokopasmowe. Jego reklamowane prędkości pobierania sięgają nawet 1,5 Mb/s. Chociaż niektórzy konsumenci zgłaszali, że podczas testów doświadczali bardzo niskich prędkości, Google stwierdza: „Prędkości będą się różnić w zależności od lokalizacji”. W obecnym środowisku testowym Google Fiber wykorzystuje wiele miedzianych nici do przesyłania sygnału. Poprawia to wydajność sieci poprzez poprawę jakości sygnału, a także skrócenie czasu transmisji.

Internet Nowy Targ

Podczas gdy Internet światłowodowy wykorzystuje wiele pasm szkła do przesyłania sygnałów, wykorzystuje również multipleksery w celu zwiększenia liczby przesyłanych kanałów. W rezultacie oferuje symetryczne prędkości z prędkościami pobierania i wysyłania. Jest to przeciwieństwo konfiguracji symetrycznej występującej w przypadku połączeń DSL i modemu kablowego. Prędkości asymetryczne są idealne dla użytkowników komputerów domowych, którzy nie potrzebują superszybkich prędkości przesyłania, ale nadal będą potrzebować prędkości symetrycznych podczas przesyłania plików.

Korzystanie ze światłowodowych usług internetowych ma kilka zalet. Jedną z zalet jest to, że Internet światłowodowy zapewnia większą szybkość połączenia w porównaniu z innymi rodzajami połączeń szerokopasmowych. Ponadto technologia światłowodowa zapewnia użytkownikom usługę telefoniczną z wykorzystaniem linii telefonicznej, nawet gdy usługa internetowa jest świadczona z innego źródła. Wreszcie Internet światłowodowy jest dostępny w wybranych obszarach, w których nie można zainstalować usług telefonicznych i kablowych.

Mając tak wiele powodów, aby korzystać z Internetu światłowodowego, wiele osób zastanawia się, czy jest ono dostępne w ich miejscu zamieszkania. Dobrą wiadomością jest to, że tak jest. Firma Google Fiber przetestowała światłowodową usługę internetową w kilku miastach, w tym w Kansas City i Provo w stanie Utah. W tych dwóch obszarach metropolitalnych Google Fiber został z powodzeniem wdrożony zarówno w centrach miast, jak i na podmiejskich dzielnicach mieszkaniowych. Niestety, wciąż jest wiele obszarów wiejskich, gdzie kablówka i DSL są jedynym wyborem dla usług internetowych.

Światłowód Nowy Targ

W wielu przypadkach kable światłowodowe nie będą w stanie dotrzeć do lokalizacji właściciela domu. Dzieje się tak, ponieważ kable światłowodowe są dłuższe niż ostatnia mila. Nawet jeśli właściciel domu miał połączenie z Internetem na ostatniej mili, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jego połączenie nie będzie w stanie przesłać pełnego sygnału jednej mili do wszystkich portów komputera. Oznacza to, że połączenie światłowodowe jest często zbyt długie dla dzielnicy mieszkalnej. Ponadto odległość od jednej głównej ulicy do drugiej może być zbyt duża.

Na szczęście wiele miast podjęło inicjatywę i zaczęło instalować szybkie optyczne łącza internetowe. W zeszłym miesiącu Google Fiber uruchomił nowy projekt Google Fiber w Kansas City. Ta inicjatywa ma na celu pomóc Kansas City i innym miastom w rozwijaniu rozwiązań szerokopasmowych. Zaczynając od dwumilowego odcinka kabli światłowodowych, Google jest teraz gotowy do rozpoczęcia testowania ostatniej mili trasy, która łączyłaby się z domem klienta.

Internet domowy Nowy Targ

Obecnie istnieje kilka innych firm oferujących klientom światłowodowe usługi internetowe. Niektóre z tych firm oferują usługi poza Kansas City i obejmują części Nebraski, Montany, Południowej Dakoty i Kalifornii. Firmy te oferują satelitarne usługi internetowe, a także oferują klientom opcje dial-up. Zanim wybierzesz dostawcę usług internetowych, porównaj wszystkie dostępne usługi i znajdź firmę, która oferuje najszybszą prędkość w przystępnej cenie.