Internet

Internet Światłowodowy Piastów

-Internet do 1,2 Gb/s
-45 kanałów telewizyjnych + Netflix Plan Podstawowy
-już za 49,99 zł/mies.

-nie przegap najkorzystniejszych ofert
-szeroka gama usług dla Klientów indywidualnych i biznesowych
-w Play płacisz mniej

W dzisiejszych czasach wszyscy mówią o Internecie światłowodowym. I słusznie! Ten rodzaj Internetu stał się ważną i integralną częścią komunikacji, zarówno w domu, jak iw pracy. Dzięki możliwości komunikowania się z szybkościami wielokrotnie szybszymi niż zwykłe połączenia szerokopasmowe, światłowodowy Internet stał się podstawowym źródłem komunikacji w sieci. Ponieważ coraz więcej firm inwestuje w tę ważną technologię, przyszłość wygląda świetlanie dla wszystkich, którzy z niej korzystają.

Jak działa internet światłowodowy? Cóż, to prawie to samo, co zwykły internet kablowy, z wyjątkiem współczynnika prędkości. Zamiast używać przewodów miedzianych, takich jak zwykła linia kablowa, Internet światłowodowy wykorzystuje długie, cienkie włókna światłowodowe. Włókna te przyspieszają komunikację na poziomie fizycznym, dosłownie zipując sieć przez komputer i łącząc Cię z siecią tysiące razy szybciej niż zwykłe połączenia kablowe.

Internet Piastów

Kiedy zwykli dostawcy Internetu kablowego łączą się z domem lub biurem, przyczepiają swoje kable do ścian. Następnie używają szeregu miedzianych drutów (czasem pokrytych dodatkową warstwą plastiku i gumy) do przesyłania danych. Aby nawiązać połączenie, dane są kompresowane (stąd wysoka przepustowość), a następnie przesyłane na duże odległości za pomocą zwykłego okablowania i przewodów miedzianych.

Ale ponieważ jest to znacznie szybszy sposób przesyłania danych, połączenia światłowodowe są znacznie bardziej opłacalne. Zastosowane cienkie światłowody nie wymagają kosztownych materiałów i kabli. Potrzebują tylko szkła, które stosuje się również w telewizorach LCD i plazmowych. Okulary te są również używane w światłowodach i zapewniają szybkość Internetu światłowodowego.

Światłowód Piastów

Soczewki te działają jak każde inne szkło, więc do ich zbadania potrzebny jest specjalny przyrząd (soczewka powiększająca). Kiedy światło uderza w powierzchnię kabli światłowodowych, drobne cząsteczki są wychwytywane przez soczewkę i wysyłane do instrumentu zwanego skanerem. To urządzenie, zwane skanerem, odczytuje cząsteczki, a następnie przekazuje informacje do oprogramowania komputerowego. Programy informują komputer, aby zrobił wszystko, co jest konieczne do wysłania i odebrania informacji, zwykle przez modem.

Oczywiście, światłowodowy Internet nie wykorzystuje tych staromodnych miedzianych przewodów. Zamiast tego wykorzystuje technologię laserową. Światło, które uderza we włókna, wywoła reakcję chemiczną, która powoduje, że włókna stają się energetyzowane. Powoduje to, że światło przechodzi przez włókna z bardzo dużą prędkością. Z tego powodu cały proces trwa zaledwie kilka mikrosekund lub milionowych części sekundy.

Internet domowy Piastów

Jak widać, światłowody skracają czas przesyłania informacji z jednego końca budynku na drugi o ponad połowę. Zauważysz różnicę następnym razem, gdy będziesz musiał gdzieś iść z laptopem. W przypadku typowego połączenia internetowego może być konieczne poczekanie około minuty na przejście strony w tryb online. Dzięki światłowodowemu połączeniu z Internetem będziesz w stanie uzyskać dostęp do strony w mniej niż sekundę.

Ale to nie wszystko. Tak jak Internet wyprzedził tradycyjne technologie przewodów miedzianych, to samo dotyczy obecnie Internetu światłowodowego. Ze względu na bardzo wysoką prędkość, możliwy jest teraz dostęp do poczty e-mail, czatu, wideokonferencji i surfowania w Internecie z taką samą szybkością, jak dostęp do Internetu przez modem. Oznacza to, że możesz pobrać wszystkie najnowsze wersje swojej ulubionej firmy medialnej online, zostać webmasterem, założyć własny biznes online i łączyć się ze światem z prędkością światła, korzystając z najnowocześniejszych obecnie światłowodów.

Istnieje jednak jeszcze większa korzyść z dostępu do Internetu światłowodowego. Ta korzyść ma postać bezpieczeństwa publicznego. Dzięki zwiększeniu bezpieczeństwa, które wynika z najszybszego dostępnego połączenia, teraz ludzie mogą całkowicie bezpiecznie korzystać z łączy światłowodowych do wszystkich swoich potrzeb internetowych, w tym do pobierania i zakupów online. Chociaż nadal możliwe jest przesyłanie słabego sygnału przez istniejące przewody miedziane, fakt, że szerokopasmowy dostęp do Internetu ma te same funkcje bezpieczeństwa, co Internet wdzwaniany, sprawia, że ​​jest to doskonały wybór dla obszarów wiejskich w Ameryce.

Ostatnią zaletą połączeń światłowodowych jest to, że ich instalacja jest znacznie tańsza. Tego typu połączenia są zwykle wykonywane tylko przy użyciu kabli miedzianych, które są dość drogie. Dla porównania, kable światłowodowe są znacznie tańsze w instalacji, nawet biorąc pod uwagę fakt, że zużywają też znacznie mniej energii.

Internet Piastów, Internet stacjonarny Piastów, Internet Piastów ranking, Internet domowy Piastów, Dostawcy internetu Piastów, Internet światłowodowy Piastów, Piastów internet, Najlepszy internet Piastów, Światłowód Piastów, Szybki internet Piastów, Tani internet Piastów, Światłowody Piastów, Internet światłowód Piastów, Internet kablowy Piastów