Internet

Internet Światłowodowy Radzionków

-Internet do 1,2 Gb/s
-45 kanałów telewizyjnych + Netflix Plan Podstawowy
-już za 49,99 zł/mies.

-nie przegap najkorzystniejszych ofert
-szeroka gama usług dla Klientów indywidualnych i biznesowych
-w Play płacisz mniej

Czym jest internet światłowodowy? Jest wiele sposobów, aby odpowiedzieć na to pytanie, ale szybka i prosta odpowiedź brzmi: „jest to szybkie połączenie internetowe wykorzystujące światło”. Brzmi skomplikowanie, prawda?

Właściwie to naprawdę nie jest takie skomplikowane. Zasadniczo Internet światłowodowy wykorzystuje stół pełen półprzezroczystych plastikowych lub szklanych włókien jako przetworników. Dane są przesyłane za pośrednictwem tych wiązek jako maleńkie impulsy światła przesyłane w wyraźnym wzorze. Prędkości szerokopasmowego łącza światłowodowego są zwykle ponad dwadzieścia razy wyższe niż w przypadku tradycyjnego kabla przy 10 Gb/s.

Internet Radzionków

Dlaczego miałbyś chcieć korzystać z Internetu światłowodowego na istniejących kablach? Jednym z powodów jest to, że istniejące kable mogą z czasem ulec uszkodzeniu w wyniku deszczu, soków drzew itp. Mogą się zepsuć lub izolacja może ulec pogorszeniu i przepuścić trochę światła. Prawdopodobnie nie chcesz nowych szerokopasmowych kabli światłowodowych do budynków, ponieważ ich instalacja będzie droższa, a ponadto będziesz musiał zapłacić za robociznę związaną z prowadzeniem przewodów wokół domu.

Jak działa internet światłowodowy? To trochę bardziej skomplikowane, ale to jest podstawowa idea. Wewnątrz kabli znajdują się pojedyncze pasma włókien, które są wykonane z tworzywa sztucznego lub szkła. Każda z nici składa się z innej długości włókna, co daje każdej parze możliwość przesyłania informacji z różnymi prędkościami. Włókna te utworzą sieć pod kablem, a każdy węzeł jest połączony z każdym innym węzłem, tworząc wirtualną sieć optyczną.

Światłowód Radzionków

W jaki sposób pomaga to uzyskać szybszą prędkość Internetu? Jeśli wysyłasz i odbierasz wiadomości lub dane w bardzo szybkim tempie, możesz zaoszczędzić pieniądze na kosztach i jednocześnie wykonywać więcej czynności na komputerze. Ponadto, jeśli łączysz się z kilkoma komputerami jednocześnie (przez sieć), będziesz w stanie uzyskać szybsze połączenie, ponieważ rzeczywista liczba połączeń jest większa niż liczba portów/połączeń na komputerze. Dlatego teoretycznie jest to tak, jakby korzystać z większej liczby portów na komputerze, ale tylko z jednego z nich.

Światłowody pomagają również w telemedycynie, czyli wykorzystaniu internetu w celach doradczych. Telemedycyna pozwoliła wielu osobom współpracować i komunikować się znacznie szybciej niż dotychczas. Jest to szczególnie przydatne dla lekarzy i pielęgniarek, którzy mogą konsultować się z pacjentami i lekarzami w całym kraju, bez konieczności wychodzenia z gabinetu lekarskiego lub szpitala w tym celu. Umożliwienie telemedycyny za pośrednictwem dostawców internetu światłowodowego powinno znacznie ułatwić współpracę w ten sposób.

Internet domowy Radzionków

Główną różnicą między dostawcami Internetu z i bez światłowodu są kable, których używają. Większość dostawców używa drutu miedzianego, podczas gdy inni używają światłowodów. Oba typy mają zalety i wady. Na przykład drut miedziany jest znacznie starszy i cięższy niż nowsze włókna, co sprawia, że ​​jest to znacznie wolniejsze połączenie. Jeśli dużo podróżujesz lub często przebywasz na obszarach wiejskich, może się okazać, że drut miedziany nie jest najlepszą opcją, ponieważ kable światłowodowe są bardziej niezawodne i szybsze.

Dzięki światłowodowemu dostępowi do Internetu, wiejskie tereny Ameryki mogą korzystać z usług podobnych do tych, które są dostępne dla mieszkańców miast. Jednak ten rodzaj usługi internetowej jest lepszy dla przeciętnego konsumenta. Daje dostęp do Internetu tym, którzy w inny sposób nie mieliby go. Daje to również tym, którzy nie mogą uzyskać usług kablowych (poprzez ich lokalną firmę kablową), możliwość korzystania z szybkiego Internetu. Mieszkańcy obszarów wiejskich, którzy korzystają z usług telefonii komórkowej (a wielu Amerykanów wiejskich nadal korzysta z telefonów komórkowych), również skorzystaliby z tego rodzaju usług internetowych, ponieważ zapewnia lepszy zasięg. Wreszcie, mieszkańcy obszarów wiejskich mogą teraz uzyskać szerokopasmowy Internet, usługę oferowaną w wielu miastach, ale z której jeszcze nie korzystają w domu.

Internet Radzionków, Internet stacjonarny Radzionków, Internet Radzionków ranking, Internet domowy Radzionków, Dostawcy internetu Radzionków, Internet światłowodowy Radzionków, Radzionków internet, Najlepszy internet Radzionków, Światłowód Radzionków, Szybki internet Radzionków, Tani internet Radzionków, Światłowody Radzionków, Internet światłowód Radzionków, Internet kablowy Radzionków