Internet

Internet Światłowodowy Tarnowskie Góry

-Internet do 1,2 Gb/s
-45 kanałów telewizyjnych + Netflix Plan Podstawowy
-już za 49,99 zł/mies.

-nie przegap najkorzystniejszych ofert
-szeroka gama usług dla Klientów indywidualnych i biznesowych
-w Play płacisz mniej

Jednym z najbardziej obiecujących postępów w dziedzinie technologii telekomunikacyjnych, które pojawią się od wielu lat, jest Internet światłowodowy. Technologia ta obiecuje zapewnić użytkownikom znacznie szybsze połączenia internetowe i większą przepustowość niż obecnie. Obiecuje również jaśniejszy, wyraźniejszy i bezprzewodowy dostęp do Internetu dla wszystkich. Jak to się ma do obecnych metod łączności internetowej?

Aby zrozumieć, jak internet światłowodowy wypada w porównaniu z innymi rodzajami usług internetowych, musisz zrozumieć, jak działają linie światłowodowe. Podobnie jak długa lina, linie światłowodowe są wiązane w wiązki, tak jak kabel jest nawinięty na szpulę. Każde włókno w wiązce ma kształt pręta, dzięki czemu może bez oporu przepuszczać światło w dowolnym kierunku. W przeciwieństwie do przewodów elektrycznych, sygnały, które niesie światło, nie odbijają się od niczego podczas przechodzenia przez długość linii. Tradycyjne przewody elektryczne są znacznie bardziej złożone, ale na potrzeby tego artykułu pozostaniemy przy bardziej tradycyjnych formach komunikacji internetowej.

Internet Tarnowskie Góry

Obecne systemy, które pozwalają ludziom łączyć się z Internetem za pomocą lekkich podróży za pośrednictwem fal radiowych, które istnieją od dłuższego czasu. Fale te są znacznie droższe niż światłowody, ale są znacznie wydajniejsze przy konwersji sygnału na światło. W tym celu muszą być wygięte do odpowiedniego kształtu, aby promienie dotarły do ​​celu z prędkością, z jaką się poruszają. Kiedy światło jest zgięte, ma unikalny wzór, który jest bardzo podobny do sposobu, w jaki powstaje światłowodowa linia internetowa.

Technologia ta jest stosowana w całym kraju, mimo że jest stosunkowo nowa w porównaniu do innych sposobów połączeń szerokopasmowych. Wiele miast w Stanach Zjednoczonych już rozpoczęło układanie kabli światłowodowych w celu zapewnienia dostępu do Internetu. Kable układane są w takich miejscach, które zapewnią łatwą rozbudowę. Wiele firm zaczyna korzystać z tej nowej technologii i udostępnia ją mniejszym społecznościom, które wcześniej mogły na to nie stać. Na razie jednak kable te układa się pod drogami i chodnikami i nie wiadomo, jak popularna będzie ta nowa technologia w przyszłości.

Światłowód Tarnowskie Góry

Wydawałoby się, że jedynym sposobem, w jaki światłowodowe połączenie internetowe stanie się szeroko dostępne, jest przełom w przypadku przewodów miedzianych. Obecnie miedź jest główną formą okablowania używaną do połączeń szerokopasmowych. Jest ich również najwięcej i dlatego mają dużą przewagę cenową nad nowszymi typami kabli światłowodowych.

Istnieją trzy różne rodzaje światłowodów, więc przekazywanie informacji z jednego punktu do drugiego musi odbywać się w określonej kolejności. Te trzy prędkości są bardzo podobne w swoim działaniu i dlatego są powszechnie określane jako szerokopasmowe, szybkie i ultraszybkie. Jest jednak między nimi wiele różnic. Szybkość transmisji przez kabel światłowodowy ma niewielki wpływ na to, jak długo plik lub informacje mogą być kompresowane. Jedyną realną różnicą jest czas potrzebny na przesłanie informacji z punktu A do punktu B.

Internet domowy Tarnowskie Góry

Prędkości przesyłania są ważne przy korzystaniu z usługi internetowej. Im szybsze są te prędkości przesyłania, tym więcej informacji można przesłać w tym samym czasie. Najszybszy rodzaj światłowodowego połączenia internetowego może przesyłać do prędkości pobierania. Jest to ważne, gdy trzeba szybko pobrać kilka gigabajtów danych. Z tego powodu wielu dostawców usług internetowych wymaga, abyś miał określoną ilość wolnego miejsca na pliki, zanim zezwolą na pobranie jakichkolwiek danych.

Podczas korzystania z komputera online bardzo ważna jest szybkość. Jeśli okaże się, że masz problemy z przesyłaniem dużych plików, może to być spowodowane przez dostawcę usług internetowych. Możesz również sprawdzić, czy masz jakieś zakłócenia na liniach telefonicznych i jak są one podłączone. To tylko kilka rzeczy, które należy sprawdzić, gdy rozważasz użycie kabli światłowodowych w sieci domowej. Po wprowadzeniu tych zmian natychmiast zaczniesz robić więcej w krótszym czasie.