Internet

Internet Światłowodowy Tomaszów Lubelski

-Internet do 1,2 Gb/s
-45 kanałów telewizyjnych + Netflix Plan Podstawowy
-już za 49,99 zł/mies.

-nie przegap najkorzystniejszych ofert
-szeroka gama usług dla Klientów indywidualnych i biznesowych
-w Play płacisz mniej

Nie ma wątpliwości, że światłowodowy Internet to przyszłość łączności z Internetem. Jest szybki, niezawodny i ma znacznie więcej zalet w porównaniu z tradycyjnymi sieciami, które wszyscy znamy. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieje wiele możliwych wad korzystania z tej technologii. W tym artykule szybko omówimy, co powinieneś wiedzieć o światłowodowym Internecie i jakie są potencjalne wady. Następnie podam kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uniknąć tych problemów, jeśli się pojawią.

Jedną z największych potencjalnych wad światłowodowych połączeń internetowych jest ograniczona przepustowość. Ilość danych, które można przesłać w danym przedziale czasowym, wynosi zazwyczaj około 50 megabitów na sekundę. Jeśli łączysz się z serwerem, który przechowuje dużo informacji, możesz w ogóle nie być w stanie wysyłać lub odbierać żadnych danych. Chociaż ma to wpływ na szybkość reakcji witryny lub operacji, najlepiej jest tego całkowicie unikać.

Internet Tomaszów Lubelski

Oczywiście możesz zamiast tego podłączyć światłowodowe połączenie internetowe bezpośrednio do komputera lub przełącznika sieciowego. Ograniczy to jednak ogólny potencjał przepustowości. Zamiast tego chciałbyś podłączyć szereg miedzianych kabli w całym biurze, domu lub okolicy, które przesyłają dane z komputerów lub serwerów do odbiornika w postaci połączenia internetowego. W niektórych przypadkach odbywa się to za pomocą tak zwanego systemu kablowego GBps. Szybkość połączenia pozostanie stała, ale z czasem dostępna przepustowość będzie się zmniejszać.

Kolejnym potencjalnym ograniczeniem światłowodowej łączności internetowej jest koszt stworzenia całej infrastruktury do jej obsługi. Początkowa instalacja kabli będzie znacznie droższa niż w przypadku tradycyjnej infrastruktury z drutu miedzianego. Wynika to z faktu, że światłowodowe połączenia internetowe są bardziej podatne na zakłócenia z innych urządzeń bezprzewodowych w okolicy. Na przykład, jeśli w pewnym zasięgu znajduje się wiele telefonów bezprzewodowych, każdy z nich będzie miał własne częstotliwości i wzorce sygnału, które mogą zakłócać sygnały przesyłane przez światłowodowe połączenie internetowe. Może to szybko spowodować problemy z buforowaniem i ogólnie zmniejszyć dostępną przepustowość.

Światłowód Tomaszów Lubelski

Przy tak wielu dostawcach usług internetowych oferujących obecnie tak wiele różnych pakietów, może się okazać, że trudno jest podjąć decyzję. Aby tego uniknąć, zapytaj przedstawiciela handlowego, jakie są dostępne różne prędkości i która jest najlepsza dla Twoich celów. W zależności od tego, jak daleko będziesz w stanie dotrzeć do innych, będzie to miało również bezpośredni wpływ na prędkość, której możesz się spodziewać. Na przykład, jeśli zamierzasz pobierać duże pliki, rozsądnie byłoby wybrać wyższą prędkość pobierania. Jeśli jednak tylko sprawdzasz pocztę e-mail, może się okazać, że nie potrzebujesz bardzo wysokich prędkości zapewnianych przez niektórych dostawców usług internetowych, jeśli nie pobierasz regularnie dużych plików lub nie jesteś intensywnym użytkownikiem Internetu.

Jedynym prawdziwym sposobem, aby mieć pewność co do dokładnych prędkości, które można uzyskać od usługodawcy internetowego, jest sprawdzenie jego mapy dostępności Internetu. Wystarczy wpisać kod pocztowy obszaru, w którym mieszkasz i dowiedzieć się, czy dostawca usług internetowych oferuje tam usługę internetową. Po uzyskaniu tych informacji możesz porównać oferty innych dostawców usług internetowych pod względem prędkości i przepustowości. Powinieneś wybrać tylko dostawcę, który oferuje prędkości, które są równe lub niższe od tych, które teraz otrzymujesz.

Internet domowy Tomaszów Lubelski

Innym czynnikiem, który będzie odgrywał rolę w ostatecznym porównaniu, jest planowany sposób korzystania z połączenia szerokopasmowego. Jeśli często pobierasz filmy i muzykę, łącze szerokopasmowe jest prawdopodobnie najlepszym wyborem dla Ciebie. Jeśli jednak planujesz podłączyć komputer domowy do Internetu w celu strumieniowego przesyłania multimediów lub oglądania telewizji na żywo, połączenie telefoniczne może być dla Ciebie lepszą opcją. Jeśli nadal nie masz pewności, porozmawiaj z kimś z działu obsługi klienta, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj usługi internetowej jest dla Ciebie najlepszy.

Jak widać, światłowodowa łączność internetowa nie jest tak szybka, jak inne rodzaje połączeń, takie jak kabel lub DSL. Różnica polega jednak na tym, że wykorzystuje znacznie mniejszą przepustowość niż kabel lub DSL, więc na pewno zauważysz różnicę podczas przeglądania sieci. Mimo to, pomimo braku szybkości, wiele osób woli tę opcję ze względu na wszystkie inne korzyści, jakie oferuje. Ma również znacznie większy zasięg niż inne rodzaje łączności internetowej, dzięki czemu nadaje się do odległych obszarów.