Internet

Internet Światłowodowy Września

-Internet do 1,2 Gb/s
-45 kanałów telewizyjnych + Netflix Plan Podstawowy
-już za 49,99 zł/mies.

-nie przegap najkorzystniejszych ofert
-szeroka gama usług dla Klientów indywidualnych i biznesowych
-w Play płacisz mniej

Internet światłowodowy to złoty standard komunikacji internetowej w budynkach mieszkalnych. Mówiąc najprościej, światłowodowy Internet wykorzystuje kable światłowodowe (znane również jako linie światłowodowe) do przesyłania i odbierania danych internetowych oraz różnych form informacji online za pośrednictwem połączeń Wi-Fi. Dzięki szybkiemu dostępowi do Internetu osoba może szybciej uzyskać dostęp do sieci WWW i prowadzić więcej interesów i badań online niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak z Internetu światłowodowego można korzystać tylko w określonych lokalizacjach lub o określonych porach dnia, w zależności od usługodawcy, z którego korzystasz. W tym artykule wyjaśnimy, jak działa ta technologia i dlaczego jest korzystna dla wszystkich.

Co to jest błonnik? Światłowody to zasadniczo nici krzemionki przyciągane przez światło. Kiedy te nici są stymulowane, powodują, że strumień światła porusza się szybciej niż prędkość światła. Pasma krzemionki przekazują tę zwiększoną prędkość światła do użytkownika końcowego, który może wtedy szybciej uzyskać dostęp do sieci. Wynik jest taki sam, jak gdyby sygnał podróżował z normalną prędkością światła, ale ze znacznie większą prędkością dla połączenia internetowego.

Internet Września

Dlaczego powinieneś używać światłowodowych połączeń internetowych przez dial-up? Przede wszystkim kable światłowodowe są znacznie trwalsze niż zwykłe stare okablowanie miedziane, co czyni je bardziej niezawodnymi i trwałymi. Po drugie, połączenia te są znacznie szybsze ze względu na charakter włókien, co oznacza, że ​​Twój komputer będzie pobierał i przesyłał informacje znacznie szybciej, zwłaszcza jeśli masz do pobrania lub przesłania duży plik lub wideo.

Czym różni się od innych form szerokopasmowego Internetu? Jedną z głównych różnic między Internetem światłowodowym a zwykłym połączeniem DSL lub modemem kablowym jest to, że ten pierwszy jest znacznie szybszy. Wynika to przede wszystkim z charakteru włókien, które są znacznie mocniejsze niż te stosowane w DSL. Innym powodem, dla którego prędkości Internetu światłowodowego są szybsze niż jakiekolwiek inne połączenie internetowe, jest fakt, że przesyła dane znacznie szybciej za pomocą mniejszej liczby przewodów.

Światłowód Września

Jak określane są prędkości pobierania? Szybkość pobierania jest zwykle mierzona w megabitach na sekundę (Mb/s), a prędkość wysyłania jest mierzona w megabajtach na sekundę (Mb/s). Często zdarza się, że ludzie są zdezorientowani, więc oto proste wyjaśnienie. Jeśli patrzysz na typową witrynę, która ma obraz o średniej wielkości, prawdopodobnie nie będziesz musiał się martwić o znaczenie megabitów na sekundę, a zamiast tego będziesz chciał tylko wiedzieć, ile danych witryna wysyła i odbiera w każdej sekundzie .

Jakie są popularne witryny w Internecie, które korzystają z Internetu światłowodowego? Niektóre z najpopularniejszych witryn w Internecie to Facebook, YouTube, MySpace, Wikipedia i kilka innych. Każda z tych stron korzystałaby z szybkiego połączenia, co przełożyłoby się na niezwykle szybkie prędkości pobierania. Na przykład, jeśli miałbyś pobrać najnowszy odcinek SpongeBoba w mniej niż 10 minut, to przesłałbyś ten sam odcinek w mniej niż 5 minut za pomocą połączenia dial-up. To nie jest bardzo blisko prawdziwego światłowodowego połączenia internetowego, prawda?

Internet domowy Września

Różnica między standardowym przewodowym łączem internetowym a łączem światłowodowym wynika z faktu, że światłowody znacznie szybciej przesyłają informacje na duże odległości. W przeciwieństwie do przewodów miedzianych, które mogą być prowadzone tylko w jednym kierunku zanim zostaną nasycone, przewody światłowodowe mogą być prowadzone w dwóch kierunkach. Mogą zaczynać w środku miasta, ale mogą być sprowadzone aż na skraj obszaru wiejskiego, co dałoby wyraźną przewagę użytkownikom mieszkającym na tych obszarach. Mało tego, ponieważ światłowody nie mają między sobą żadnej fizycznej bariery, mogą przesyłać sygnały w całym mieście z tą samą prędkością, podczas gdy w przypadku przewodów miedzianych i linii DSL komunikacja może zostać łatwo przerwana.

Jak widać, światłowody to po prostu przyszłość dostawców szerokopasmowego internetu. Zapewniają szybsze pobieranie i znacznie większą przepustowość niż standardowe połączenia kablowe, co oznacza, że ​​użytkownicy nigdy nie będą musieli płacić więcej niż sto dolarów miesięcznie, aby cieszyć się szybkim dostępem do Internetu. Niestety, są one również drogie, kosztują więcej niż tradycyjne linie telefoniczne, a nawet więcej niż usługi szybkiej telewizji (w niektórych przypadkach). Na szczęście dla konsumentów dostępnych jest wielu konkurencyjnych dostawców, więc znalezienie najlepszych ofert powinno być dość łatwe.

Internet Września, Internet stacjonarny Września, Internet Września ranking, Internet domowy Września, Dostawcy internetu Września, Internet światłowodowy Września, Września internet, Najlepszy internet Września, Światłowód Września, Szybki internet Września, Tani internet Września, Światłowody Września, Internet światłowód Września, Internet kablowy Września