Internet światłowodowy Tychy

-Internet do 1,2 Gb/s
-45 kanałów telewizyjnych + Netflix Plan Podstawowy
-już za 49,99 zł/mies.

-nie przegap najkorzystniejszych ofert
-szeroka gama usług dla Klientów indywidualnych i biznesowych
-w Play płacisz mniej

Światłowody istnieją już od jakiegoś czasu, ale do niedawna szybkość i technologia nie były tak wysokie, jak dzisiaj. Dzięki postępowi technologicznemu Internet światłowodowy jest obecnie uważany za jeden z najszybszych sposobów na uzyskanie dostępu do Internetu. Wysyłając sygnał świetlny przez kable światłowodowe, można przesyłać dane przez ekscytujący proces znany jako Internet światłowodowy.

Kiedy mówimy o światłowodach, powszechnie mówi się o światłowodach, które są po prostu pasmami plastiku lub metalu, które są splecione razem z małymi pasmami szkła zwanymi soczewkami. Mają one bardzo dużą przepustowość, dzięki czemu informacje mogą szybko przemieszczać się na krótkich dystansach. Jak powstają te wysokie prędkości i połączenia? Istnieje kilka powodów, z których wszystkie są związane ze sposobem, w jaki optyka przekształca światło w energię elektryczną, a następnie przekształca tę energię w rzeczywiste sygnały, które komputery mogą zrozumieć.

Internet Tychy

Chociaż mechanika stojąca za tym, jak ta optyka przekształca światło w elektryczność, może nie być skomplikowana, nadal jest niezwykle złożona. Zasadniczo, światłowodowe połączenie internetowe odbywa się poprzez ułożenie długich, smukłych światłowodów. Kable te są układane między dwoma budynkami, a każdy budynek jest podłączony do routera, który następnie łączy ze sobą poszczególne zestawy kabli.

Brzmi to dość skomplikowanie, ale tak nie jest. Właśnie dlatego światłowodowe połączenie internetowe jest o wiele szybsze niż dawne linie telefoniczne. Starsze linie telefoniczne opierały się na falach radiowych, a fale te były znacznie wolniejsze. Im dłuższy kabel, tym większa prędkość transmisji, a więc dłuższe linie. Gdyby jednak te kable kiedykolwiek uległy uszkodzeniu, przestałyby funkcjonować, ponieważ cała infrastruktura zostałaby zniszczona. Jednak w przypadku Internetu światłowodowego wszelkie uszkodzenia są tymczasowe, ponieważ linie te rosną tylko w stosunku do samych kabli.

Światłowód Tychy

W dzisiejszej nowoczesnej infrastrukturze światłowody można wykorzystać na dwa sposoby. Pierwszy sposób to użycie przewodów z czystej miedzi, ułożonych między dwoma budynkami lub nawet między dwoma routerami. To właściwie najlepsza opcja, jeśli próbujesz przetestować tylko niewielką ilość informacji, ponieważ utrata sygnału byłaby zbyt duża. Z tego powodu testowanie większej ilości danych przy użyciu tych miedzianych przewodów jest najpopularniejszą opcją.

Jednak dzisiaj mamy trzecią możliwość budowy infrastruktury światłowodowej. Mamy teraz tak zwaną światłowodową usługę internetową. Kiedy łączysz się z jednym z tych systemów, w rzeczywistości łączysz się z siecią wielu serwerów, które są ze sobą połączone na duże odległości. Dzięki temu można podłączyć się do znacznie większej liczby komputerów, a ponieważ działa zużywając znacznie mniej energii niż zwykła usługa internetowa, jest również znacznie tańsza we wdrożeniu.

Internet domowy Tychy

Dla tych, którzy chcą w pełni wykorzystać zalety tej technologii, najpierw trzeba mieć zainstalowany sprzęt pomiędzy komputerem a dostawcą internetu. Ten sprzęt będzie służył jako router, a jego celem jest odbieranie i dystrybucja sygnałów światłowodowych dostawcy usług internetowych. Po zakończeniu tego kroku połączysz się z Internetem za pomocą połączenia szerokopasmowego i połączenia światłowodowego ostatniej mili. Aby odbierać bity na sekundę sygnału wysyłanego przez dostawcę usług internetowych, router musi użyć rozdzielacza, aby „zassać” te bity informacji do swoich kanałów cyfrowych. Stamtąd prześle ten sygnał do całego domu i do monitora na drugim końcu.

Korzyści płynące z tego typu systemu są dość oczywiste. Nie potrzebujesz już wszystkich dodatkowych przewodów, które kiedyś były potrzebne do podłączenia linii telefonicznych do modemu i nie musisz się już martwić o prowadzenie przewodów między komputerem a usługodawcą internetowym. Ponadto te nowe typy systemów są znacznie bardziej wydajne niż starsze. W przypadku niektórych osób eliminują nawet potrzebę oddzielnych linii telefonicznych zarówno dla komputerów, jak i telefonów. Należy jednak pamiętać, że dłuższa odległość, którą musisz pokonać za pomocą kabli światłowodowych, nadal zajmie więcej czasu niż konwencjonalne metody i będziesz musiał być przygotowany na nieco większą inwestycję.

Internet Tychy, Internet stacjonarny Tychy, Internet Tychy ranking, Internet domowy Tychy, Dostawcy internetu Tychy, Internet światłowodowy Tychy, Tychy internet, Najlepszy internet Tychy, Światłowód Tychy, Szybki internet Tychy, Tani internet Tychy, Światłowody Tychy, Internet światłowód Tychy, Internet kablowy Tychy