Internet światłowodowy Grudziądz

-Internet do 1,2 Gb/s
-45 kanałów telewizyjnych + Netflix Plan Podstawowy
-już za 49,99 zł/mies.

-nie przegap najkorzystniejszych ofert
-szeroka gama usług dla Klientów indywidualnych i biznesowych
-w Play płacisz mniej

Technologia światłowodowa jest stosunkowo nową technologią komunikacyjną, ale szybko stała się jednym z preferowanych rodzajów usług internetowych w domu – i nie bez powodu. W porównaniu z DSL, kablami i wieloma innymi formami usług internetowych, internet światłowodowy oferuje na ogół znacznie większą szybkość wysyłania, lepszą szybkość pobierania i lepszą ogólną niezawodność. Jednak w niektórych obszarach jest nieco wolniejszy. Dzieje się tak, ponieważ opiera się na dużych, drogich liniach komunikacyjnych, więc prędkość może się różnić w zależności od odległości. Może mieć na to również wpływ pogoda, więc może nie działać w najlepszej porze roku. Ale jeśli mieszkasz w okolicy, która ma wszystkie te trzy cechy, internet światłowodowy może być wyborem, którego szukasz.

Technologia światłowodowa wykorzystuje fale świetlne do przesyłania danych. Istnieją dwa główne typy: optyczny i cyfrowy. Digital to rodzaj stosowany w cyfrowych sieciach telefonicznych; optyczny jest tym, co jest używane w Internecie światłowodowym. Linie cyfrowe mają znacznie większe prędkości transmisji, ale zużywają znacznie więcej energii elektrycznej niż linie optyczne, co oznacza, że ​​są one generalnie nieco mniej niezawodne.

Internet Grudziądz

Prędkości przez Internet światłowodowy są porównywalne z usługami internetowymi DSL i kablowymi. I chociaż ceny internetu światłowodowego są nieco wyższe niż DSL, na niektórych rynkach są również znacznie tańsze. W zależności od firmy możesz zapłacić dużo mniej niż za usługę DSL lub kablową. W niektórych przypadkach jedyna różnica między tymi dwiema prędkościami polega na naliczaniu opłat za prędkość połączenia i limitach pobierania. Jeśli potrzebujesz bardzo dużych prędkości, być może będziesz musiał kupić pakiet z nieograniczoną liczbą pobrań i nieograniczoną prędkością linii.

Innym czynnikiem jest to, że Internet światłowodowy opiera się na wykorzystaniu pewnej ilości miedzi w sieci, dzięki czemu może być używany prawie wszędzie. Nie jest to zależne od okolicy i miasta, w którym mieszkasz. Dopóki technicy znają odległości do poszczególnych domów, Internet światłowodowy może być dość łatwo przesyłany nawet w większych miastach. W przeciwieństwie do sieci kablowych i DSL, ludzie mieszkający na obszarach wiejskich nie muszą martwić się o odległość, jaką musi pokonać sygnał. Obszary wiejskie zwykle składają się z bardzo małych przestrzeni, a internet światłowodowy działa dobrze.

Światłowód Grudziądz

Oczywiście oba rodzaje usług różnią się w zależności od Twoich potrzeb. Cyfrowy może przesyłać informacje bardzo szybko, ale w przypadku anteny satelitarnej sygnał może zostać utracony w bardzo odległych obszarach. Dzięki światłowodowemu internetowi sygnał pozostaje niezakłócony i nie musi borykać się z wieloma przeszkodami. Oznacza to, że na obszarach wiejskich możesz korzystać z Internetu z taką samą prędkością, jak w mieście. To samo dotyczy tych, którzy chcą superszybkiego Internetu, zarówno dla telewizji cyfrowej, jak i satelitarnej.

Wiele osób nie myśli o różnicach między Internetem szerokopasmowym a światłowodowym, ale jeśli porównasz je obok siebie, są one niezwykle podobne. Jeden jest szybszy niż drugi, jeśli chodzi o pobieranie danych, a zarówno w przypadku Internetu cyfrowego, jak i kablowego, oglądanie filmów trwa dłużej niż w przypadku połączenia dial-up. Jednak ci, którzy mieszkają w małych mieszkaniach, zauważą ogromną różnicę między nimi. Osoby mieszkające na małych przestrzeniach mogą być zmuszone zadowolić się marną liczbą Mb/s, gdy mają możliwość skorzystania z szybszych połączeń.

Internet domowy Grudziądz

Dostawcy internetu kablowego często pobierają więcej pieniędzy niż dostawcy internetu światłowodowego, po prostu ze względu na odległość, na jaką musi przebyć sygnał. Jeśli próbujesz oglądać film na komputerze podczas podróży, może to stanowić problem. Kiedy uzyskasz dostęp do Internetu światłowodowego, nie tylko masz większe prędkości, ale także oszczędzasz pieniądze, ponieważ nie musisz płacić za dodatkowe koszty związane z Internetem kablowym. Zamiast tego Twój miesięczny rachunek zostanie zmniejszony do kwoty, którą zapłaciłbyś za pomocą kabla, plus wszelkie dodatkowe usługi, które zdecydujesz się dodać.

Dzięki świetnemu planowi internetu satelitarnego będziesz mógł oglądać filmy, grać w gry online, sprawdzać wiadomości i robić prawie wszystko, co chcesz robić z komputerem, bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Jeśli mieszkasz na obszarach wiejskich, szybkie łącze szerokopasmowe może być wszystkim, czego potrzebujesz, aby zrobić wszystko, czego potrzebujesz w Internecie. Ale dla tych, którzy często podróżują lub używają komputera do pracy, światłowodowe połączenie internetowe zdmuchnie innych z wody. Z tych powodów zdecydowanie zaleca się, aby wszyscy zainstalowali świetny plan szerokopasmowy, niezależnie od tego, czy jest to do użytku domowego, czy biznesowego.