Internet

Internet Światłowodowy Koło

-Internet do 1,2 Gb/s
-45 kanałów telewizyjnych + Netflix Plan Podstawowy
-już za 49,99 zł/mies.

-nie przegap najkorzystniejszych ofert
-szeroka gama usług dla Klientów indywidualnych i biznesowych
-w Play płacisz mniej

Dzięki światłowodowemu internetowi możliwe jest przesyłanie danych z niespotykaną dotąd prędkością. Prędkość zależy od przebytej odległości. Kable te przenoszą wiele strumieni promieniowania elektromagnetycznego, co umożliwia szybki transfer informacji. Korzystają z unikalnej technologii zwanej internetem światłowodowym. Może przesyłać informacje z prędkością ponad 3 miliardów bitów na sekundę. Umożliwia to przesyłanie informacji w ciągu kilku sekund.

Internet światłowodowy oferuje szybką łączność na duże odległości przy niższych kosztach w porównaniu ze zwykłymi prędkościami połączeń przewodowych. Służy do sieci komputerowych, usług detalicznych, telekomunikacji i Internetu. Zalet takiego systemu jest wiele. Ma mniej zakłóceń sygnału, a transmisja odbywa się przy wyższych przepustowościach.

Internet Koło

Nie ma różnicy w szybkości pobierania i wysyłania w Internecie światłowodowym. Ma szybki dostęp i oferuje lepszą wydajność. Umożliwia również jednoczesne połączenie kilku stron internetowych. Dzięki temu przesyłanie i pobieranie jest bardzo szybkie. Jest w stanie przesyłać miliardy pakietów danych na sekundę.

Do połączenia z Internetem używany jest internet kablowy światłowodowy wraz ze specjalnymi systemami połączeń kablowych. Systemy te nazywane są również systemami DSL (Digital Subscriber Line) i składają się z kabli z wewnętrznym rdzeniem zwanego światłowodem. Są one prowadzone między modemem a routerem. Pierwszy łączy się z dostawcą usług internetowych za pośrednictwem linii DSL, podczas gdy drugi łączy się z Internetem za pomocą cyfrowej linii abonenckiej (DSL). Modem to urządzenie umożliwiające użytkownikowi łączenie się z liniami DSL.

Światłowód Koło

Pobieranie dużych plików i oglądanie filmów jest znacznie szybsze, gdy połączenie internetowe jest szybsze. Za pomocą tego typu systemów można oglądać filmy online w rzeczywistej jakości. Jednak mogą być drogie w zależności od dostawcy Internetu i odległości. W Stanach Zjednoczonych jest wielu dostawców, którzy zapewniają zarówno połączenia DSL, jak i kablowe i udostępniają je niemal wszędzie.

Ważne jest, aby wiedzieć o różnych typach tych systemów przed wybraniem jednego. Są one obecnie dostępne w trzech formatach – DSL, kablowym i światłowodowym. Wszystkie są dość podobne. Mówiąc o limitach przepustowości, należy pamiętać, że niektóre rodzaje światłowodowych połączeń internetowych mogą mieć wyższy limit przepustowości niż inne. Różnią się one również odległością, w jakiej są używane.

Internet domowy Koło

Połączenia kablowe są najbardziej popularne wśród internautów ze względu na szybkość i łatwość pobierania. Pobieranie plików i oglądanie filmów może trochę potrwać, ale jest to bardzo szybkie. Prędkość może nieznacznie spaść podczas przesyłania sygnałów przez światłowody, jednak zdarza się to niezwykle rzadko, jeśli w ogóle się to zdarza. W przypadku przesyłania, dostawcy Internetu światłowodowego zazwyczaj zapewniają większą prędkość niż połączenia kablowe.

Istnieją dwa inne rodzaje połączeń internetowych przy użyciu kabli światłowodowych – jednomodowy i wielomodowy. W połączeniach jednomodowych sygnały świetlne są przesyłane tylko w jednym kierunku – w dół. Ten typ połączenia ma niższą przepustowość, ale zapewnia dużą prędkość wysyłania i pobierania. Połączenia wielomodowe przesyłają sygnały świetlne w więcej niż jednym kierunku. Służy do szybszego pobierania plików z Internetu.

Oba typy połączeń mają podobne zalety. W porównaniu do prędkości drutu miedzianego oferują wyższe prędkości pobierania i wysyłania. Co więcej, nie mają żadnych przerw z powodu przedmiotów lub dzikich zwierząt na drodze transmisji. Jedyną wadą jest to, że internet kablowy ma mniejszy zasięg niż linie telefoniczne, co może sprawić, że połączenie z odległymi obszarami może być niepraktyczne. Linie telefoniczne są zazwyczaj używane w obrębie miasta lub w promieniu kilku kilometrów od niego.

Internet światłowodowy wykorzystuje serię małych rdzeni światłowodowych, które przesyłają sygnały na duże odległości. Są podobne do kabli, z tą różnicą, że zamiast drutów miedzianych wykorzystują fale świetlne. Sygnały te są przesyłane przez plastikowe nici zwane światłowodami. Dzięki temu mogą przesyłać dane znacznie szybciej niż zwykłe połączenie.

Są idealne do szybkiego połączenia internetowego. Wykorzystywane są głównie w urzędach biznesowych i rządowych w dużych aglomeracjach miejskich oraz w innych miejscach, gdzie linie telefoniczne nie są dostępne. Prędkość zależy od odległości przebytej przez sygnał, natomiast ilość przesyłanych danych zależy od systemu światłowodowego. Na szybkość połączenia internetowego wpływa wiele czynników, w tym jakość rdzenia, liczba rdzeni, jakość włókien i liczba połączeń upstream.