Internet

Internet Światłowodowy Wodzisław Śląski

-Internet do 1,2 Gb/s
-45 kanałów telewizyjnych + Netflix Plan Podstawowy
-już za 49,99 zł/mies.

-nie przegap najkorzystniejszych ofert
-szeroka gama usług dla Klientów indywidualnych i biznesowych
-w Play płacisz mniej

Czym dokładnie jest internet światłowodowy? Jak wskazuje termin, światłowodowy internet to łączność internetowa, która jest zapewniana za pomocą specjalnego włókna lub wątków, które są połączone ze sobą za pomocą kabli światłowodowych. Internet światłowodowy ma większą prędkość transferu niż połączenia telefoniczne i kablowe. Jest również dostępny ze znacznie większą przepustowością niż inne rodzaje połączeń szerokopasmowych. Dlatego wiele firm i domów przechodzi na korzystanie z tego rodzaju Internetu.

Podczas korzystania ze światłowodowej usługi internetowej światło jest przesyłane w formacie binarnym, a nie fale elektromagnetyczne. Oznacza to, że każdy bit zawiera określoną liczbę bitów lub cyfrę binarną, która może być zrozumiana tylko przez fizyczny nośnik, przez który światło jest przesyłane (na przykład rozmowa telefoniczna). Ze względu na naturę fal świetlnych bardzo trudno jest rozbić je na elektryczne sygnały informacyjne. Właściwy proces używany do tego nazywa się światłowodami. Aby przesłać dane, światło jest kompresowane i ponownie przekształcane w kody binarne, które mogą być następnie zrozumiane przez komputery.

Internet Wodzisław Śląski

W przeszłości konieczne było stosowanie przewodów miedzianych, ponieważ przewody te były bardziej podatne na zakłócenia z innych urządzeń bezprzewodowych i inne źródła błędów. Jednak pojawienie się kabli światłowodowych zrewolucjonizowało sposób przesyłania informacji. Są również znacznie tańsze niż tradycyjne przewody miedziane, a zatem mają znacznie większą wartość w porównaniu do swoich miedzianych odpowiedników.

Jedną z najważniejszych zalet Internetu światłowodowego w porównaniu z innymi rodzajami łączności internetowej jest szybki transfer. Jest w stanie przesyłać duże ilości danych z bardzo dużą prędkością. To przede wszystkim dlatego wiele firm, takich jak Yahoo!, Google, Amazon i inne, korzysta z tej konkretnej technologii w swoich usługach. Służy również do przesyłania informacji wideo i audio w wielu domach. Wysoka prędkość jest tym, co przyciąga tak wielu internautów do tego typu usług.

Światłowód Wodzisław Śląski

Kolejną zaletą korzystania ze światłowodowych usług internetowych w domu jest duża przepustowość, którą można przesłać. Ponieważ jest to technologia laserowa, kable te są w stanie przesyłać informacje z określoną prędkością bez konieczności obniżania prędkości sygnału. Dzięki tej funkcji usługi te są idealne dla osób, które pobierają duże ilości informacji. Na przykład, jeśli pobierzesz trzygigabajtową grę wideo, będziesz musiał przesłać tę samą grę wideo ponad dwadzieścia razy, zanim zostaniesz obciążony opłatą za wykorzystanie tego konkretnego przydziału przepustowości.

W celu świadczenia tego rodzaju usług konsumentom istnieje kilku różnych dostawców usług internetowych. Dwie z najpopularniejszych firm zajmujących się kablami areizon i światłowodami. Istnieje jednak wiele różnic między nimi, a ich zrozumienie jest najlepszym sposobem na podjęcie świadomej decyzji o tym, z którą firmą chcesz robić interesy. Na przykład, czy usługa internetowa Verizon jest szybsza niż kablówka?

Internet domowy Wodzisław Śląski

Oba są dość podobne. Verizon oferuje standardową prędkość pobierania około Mb/s (megabitów na sekundę). Ich internet dial-up umożliwia również wysłanie faksu, ale trwa to znacznie dłużej. Natomiast światłowodowa usługa internetowa oferuje prędkość pobierania Mb/s i nie wymaga korzystania z linii faksowej. Jest to ważne dla wielu konsumentów, ponieważ wysyłanie faksów rzadko trwa bardzo długo, a szybsza prędkość Internetu skróci czas spędzany na faksie.

Kolejną wielką zaletą tych połączeń światłowodowych jest ich kompatybilność z urządzeniami bezpieczeństwa publicznego. Ponieważ wykorzystują światło, połączenia światłowodowe mają tę zaletę, że nie wpływają na częstotliwości radiowe. Eliminuje to możliwość zakłóceń z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych. Ponieważ połączenia światłowodowe są znacznie szybsze niż zwykłe połączenia internetowe, są idealne do użycia w sytuacjach odzyskiwania po awarii oraz w operacjach bezpieczeństwa publicznego. Jeśli zależy Ci na wygodzie kabla, ale szybkości połączeń światłowodowych, jest to z pewnością najlepsza alternatywa dla Ciebie.