Internet

Internet Światłowodowy Bieruń

-Internet do 1,2 Gb/s
-45 kanałów telewizyjnych + Netflix Plan Podstawowy
-już za 49,99 zł/mies.

-nie przegap najkorzystniejszych ofert
-szeroka gama usług dla Klientów indywidualnych i biznesowych
-w Play płacisz mniej

Jeśli zastanawiasz się, co oznacza światłowodowy dostęp do Internetu, porozmawiajmy trochę o samej technologii. Aby ten rodzaj dostępu do Internetu działał, musi istnieć jakiś sposób przesyłania informacji na duże odległości. Dla tych, którzy nie znają się na technologii, nadal możesz być trochę zdezorientowany. Zasadniczo Internet światłowodowy działa na tych samych zasadach, co tradycyjne szerokopasmowe usługi internetowe, takie jak dial-up i DSL. Różnica polega na tym, że światłowody tworzą linie internetowe, które przesyłają informacje, a nie przewody miedziane, które przesyłają sygnały głosowe na duże odległości.

Główną przewagą światłowodów nad innymi rodzajami usług szerokopasmowego Internetu jest fakt, że przesyłają informacje znacznie szybciej niż inne rodzaje. Po przesłaniu informacji światłowody muszą rozbić światłowód, aby informacje były ponownie czytelne. Oznacza to, że prędkość sygnału może się różnić w zależności od tego, gdzie korzystasz z połączenia. Na przykład, gdybyś znajdował się w budynku biurowym w centrum miasta, Twoje połączenie prawdopodobnie byłoby dość szybkie, podczas gdy w domu, odpowiednie może być wolniejsze połączenie internetowe. Światłowody umożliwiają użytkownikom Internetu uzyskanie szybkich połączeń niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Internet Bieruń

Inną ważną różnicą między optycznym połączeniem internetowym a starszymi typami połączeń internetowych jest to, że światłowód nigdy się nie psuje. Jeśli masz linię telefoniczną, która biegnie przez twój dom lub jeśli masz telewizor, który przechodzi w twoim domu, linie te w końcu ulegną uszkodzeniu lub zerwaniu. Te stare technologie były dość podatne na uszkodzenia, zwłaszcza na złą pogodę i ogień. Dzięki światłowodom integralność sygnału nie jest zagrożona, ponieważ nie wykorzystuje linii telefonicznych do przesyłania informacji.

Jak to wpływa na mnie? Jeśli korzystasz z komputera przez większość czasu, prawdopodobnie wiesz już, o ile wolniejsze może być połączenie z komputerem, jeśli korzystasz ze starszej technologii. Problem z Internetem dial-up polega na tym, że jeśli masz komputer, który działa wolno, możesz się zastanawiać, jak kiedykolwiek wykonasz jakąkolwiek pracę. Na szczęście dzięki światłowodom prędkość człowieka dramatycznie wzrośnie. W rzeczywistości udowodniono, że ludzie, którzy mają dostęp do prędkości szerokopasmowych za pomocą światłowodów, cieszą się większą aktywnością w Internecie niż ci, którzy korzystają z połączeń dial-up. Jest to ogromna zaleta dla zapracowanych osób, które chcą wykonywać zadania w znacznie szybszym tempie.

Światłowód Bieruń

Dostępne są dwa główne rodzaje szerokopasmowych usług internetowych. Są to kablówka i DSL. Chociaż oba te typy połączeń mają różne prędkości, mają również różne wady. Na przykład połączenia kablowe są znacznie wolniejsze niż DSL. Porównując prędkości tych dwóch typów połączeń, wniosek wydaje się przemawiać na korzyść DSL. Jednak istnieją pewne okoliczności, w których połączenia kablowe mogą być lepszym rozwiązaniem.

Jednym z największych powodów, dla których kabel jest często lepszą opcją, jest to, że ma znacznie mniej przestojów niż w przypadku linii telefonicznych. Większość ludzi doświadczyła bardzo powolnych prędkości Internetu, gdy korzystali z linii telefonicznych do surfowania po Internecie lub do innych celów. Gdy masz światłowodowe połączenie internetowe, zazwyczaj wszystko przebiega jeszcze szybciej. Wynika to z faktu, że światło przemieszcza się znacznie szybciej przez światłowód niż przez okablowanie miedziane. Światło przechodzi przez mikroskopijne włókna tego typu połączenia, co znacznie zwiększa prędkość przesyłania informacji.

Internet domowy Bieruń

Innym powodem, dla którego kabel jest często lepszą opcją dla kogoś, kto chce skorzystać z światłowodu szerokopasmowego, jest to, że prędkości są zwykle bardziej spójne. W przypadku niektórych rodzajów usług internetowych często zdarzają się wahania prędkości, co jest frustrujące dla wielu użytkowników. Dzieje się tak, ponieważ w jednej sieci zazwyczaj jest jednocześnie więcej połączeń użytkowników. Jednak gdy dana osoba ma łącze światłowodowe, tak nie jest, ponieważ każde połączenie jest obsługiwane przez pojedyncze włókna, co oznacza, że ​​użytkownicy mają gwarancję uzyskania dobrych prędkości bez względu na to, ile osób korzysta z Internetu.

Większość dostawców szerokopasmowego internetu oferuje pakiety, które zawierają zarówno linie telefoniczne, jak i kable światłowodowe w celu zaspokojenia potrzeb klienta. Jednak niektóre firmy oferują tylko te dwie usługi, podczas gdy inne zapewniają obie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka firma oferuje najlepszą kombinację usług dla Twoich potrzeb, powinieneś rozważyć zakupy online. Umożliwi to porównanie różnych dostawców i wybranie tego, który zapewnia najlepszą ogólną wartość.